Du er her: ForsideByråd og udvalgByrådByrådsmedlemmernes mødefravær

Byrådsmedlemmernes mødefravær

Her finder du oversigter over byrådsmedlemmernes mødefravær.

Mødefravær 2016

Byrådet

11. februar
Martin Hillerup

17. marts
Torben Reiner Jensen (Flemming Rønhoff Pedersen deltog som stedfortræder)

Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)

Inger Andersen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)

Ivan Lilleng (Michael Christensen deltog som stedfotræder)

Nadia Bruun Thurø

13. april
Finn Hansen

25. august
Torben Reiner Jensen

Steen Andersen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)

15. september
Per Thomsen ( Pia Paaske deltog som stedfortræder)

13. oktober
Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)
Nadia Bruun Thurø (Marianne Albertsen deltog som stedfortræder)

15. december

Torben Reiner Jensen
Bente Abrahamsen
Steen Petersen (John Henrik Petersen deltog som stedfortræder)
Nadia Bruun Thurø (Marianne Albertsen deltog som stedfortræder)

Økonomiudvalget

3. februar
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

8. marts
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

6. april
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

11. maj
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

8. juni
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

5. oktober
Ivan Lilleng (Peter Joensen deltog som stedfortræder)

8. november
Jørgen Egede Johannessen (Jonas Kristinsson deltog som stedfortræder)

15. december
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)
René Tuekær (Marianne Ørgaard deltog som stedfortræder)
Jørgen Egede Johannessen

Beskæftigelsesudvalget

28. januar
Kurt Munck
Steen Petersen (Eli Jacobi deltog som stedfortræder)

29. marts
Kurt Munck (Lars Christensen deltog som stedfortræder)

25. april
Steen Petersen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

27. juni
Jesper Beckmann

29. august
Jørgen Egede Johannessen (Dorte Nybjerg deltog som stedfortræder)
Lars Christensen

28. november
Steen Gunnarson (Dorte Nybjerg deltog som stedfortræder)
Lars Christensen

Børne- og Familieudvalget

26. april
René Tuekær

14. juni
René Tuekær

28. juni
Per Thomsen

29. november
René Tuekær

13. december
Nadia Bruun Thurø
Steen Andersen (Inger Andersen deltog som stedfortræder)

Erhvervs- og Kulturudvalget

25. januar
Torben Reiner Jensen

29. februar
Jesper Beckmann (Jørgen Egede Johannessen deltog som stedfortræder)

29. marts
Dorte Nybjerg (Jørgen Egede Johannessen deltog som stedfortræder)

27. juni
Jesper Beckmann

31. oktober
Dorte Nybjerg (Jonas Kristinsson deltog som stedfortræder)

28. november
Steen Gunnarson (Jonas Kristinsson deltog som stedfortræder)

Social- og Sundhedsudvalget

27. januar
Bente Abrahamsen

31. marts
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

1. juni
Knud Green (Jørgen Egede Johannessen deltog som stedfortræder)
Bente Abrahamsen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

29. juni
Marianne Ørgaard
Nadia Bruun Thurø

Teknik- og Miljøudvalget

27. januar
Kurt Munck
Martin Hillerup (Marianne Ørgaard deltog som stedfortræder)

2. marts
Kurt Munck (Lars Christensen deltog som stedfortræder)

1. juni
Knud Green (Dorte Nybjerg deltog som stedfortræder)

29. juni
Martin Hillerup (René Tuekær deltog som stedfortræder)

31. august
Jørgen Egede Johannessen (Dorte Nybjerg deltog som stedfortræder)
Lars Christensen

2. november
Martin Hillerup (Torben Reiner Jensen deltog som stedfortræder)

Uddannelsesudvalget

26. januar
Steen Petersen

30. marts
Martin Hillerup (René Tuekær deltog som stedfortræder i pkt. 19)

26. april
Steen Petersen
Finn Hansen (Steen Andersen deltog som stedfortræder)

31. maj
Martin Hillerup (Torben Reiner Jensen deltog som stedfortræder)

14. juni
Martin Hillerup

28. juni
Marianne Ørgaard (René Tuekær deltog som stedfortræder)

27. september
Martin Hillerup

Mødefravær 2015

Byrådet
5. februar
Ivan Lilleng

19. marts
Inger Andersen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)

7. maj
Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)

9. juni
Inger Andersen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)
Jørgen Egede Johannessen (Arne Skovbæk deltog som stedfortræder)

20. august
Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)
Torben Reiner Jensen (Flemming Rønhoff Pedersen deltog som stedfortræder)

8. oktober
Jørgen Egede Johannessen (Arne Skovbæk deltog som stedfortræder)
Ivan Lilleng (Michael Christensen deltog som stedfortræder)

12. november
Steen Petersen

Økonomiudvalget
27. januar
Ivan Lilleng

10. marts
Per Thomsen (Camilla Meyer deltog som stedfortræder)
Dorte Nybjerg
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

9. april
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

29. april
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)
Camilla Meyer (Per Thomsen deltog som stedfortræder)
Renè Tuekær (Marti Hillerup deltog som stedfortræder)

7. maj
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

3. juni
Jørgen Egede Johannessen (Jesper Beckmann deltog som stedfortræder)

12. august
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

2. september
Camilla Meyer

30. september
Jørgen Egede Johannessen (Jonas Kristinsson deltog som stedfortræder)

2. december
Jørgen Egede Johannessen

Beskæftigelsesudvalget
22. januar
Steen Petersen

20. april
Jørgen Egede Johannessen
Jesper Beckmann

18. maj
Jonas Kristinsson

22. juni
Steen Petersen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

24. august
Torben Reiner Jensen (Marianne Ørgaard deltog som stedfortræder)
Jesper Beckmann (Henrik R. Aakast deltog som stedfortræder)

21. september
Kurt Munck

26. oktober
Steen Petersen

23. november
Torben Reiner Jensen

Børne- og Familieudvalget
20. januar
Steen Andersen

19. maj
Per Thomsen (Camilla Meyer deltog som stedfortræder)

24. juni
Renè Tuekær
Steen Andersen

25. august
Nadia Bruun Thurø

24. november
Renè Tuekær
Per Thomsen

Erhvervs- og Kulturudvalget
23. februar
Per Thomsen (Camilla Meyer deltog som stedfortræder)

23. marts
Inger Andersen

20. april
Jesper Beckmann

24. august
Peter Joensen (Henrik R. Aakast deltog som stedfortræder)
Torben Reiner Jensen (Renè Tuekær deltog som stedfortræder)

26. oktober
Dorte Nybjerg
Eli Jacobi Nielsen

23. november
Torben Reiner Jensen (Renè Tuekær deltog som stedfortræder)

Socialudvalget
20. maj
Inger Andersen

25. juni
Marianne Ørgaard (Martin Hillerup deltog som stedfortræder)

Teknik- og Miljøudvalget
9. marts
Kurt Munck

20. maj
Jørgen Egede Johannessen (Jonas Kristinsson deltog som stedfortræder)

26. august
Martin Hillerup (Marianne Ørgaard deltog som stedfortræder)

23. september
Kurt Munck
Steen Andersen (Per Thomsen deltog som stedfortræder)
Jørgen Egede Johannessen (Dorte Nybjerg deltog som stedfortræder)

28. oktober
Eli Jacobi Nielsen

Uddannelsesudvalget
24. februar
Steen Petersen (Eli Jacobi Nielsen deltog som stedfortræder)

21. april
Finn Hansen
Martin Hillerup (Renè Tuekær deltog som stedfortræder)

24. juni
Steen Petersen
Marianne Ørgaard

25. august
Martin Hillerup

22. september
Finn Hansen (Steen Andersen deltog som stedfortræder)

27. oktober
Steen Petersen

Beredskabskommissionen
Intet fravær.

Mødefravær for 2014

Byrådet
16. januar
Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)
Eli Jacobi Nielsen (Niels Østrup Olsen deltog som stedfortræder)
Mogens Stilhoff (Henrik Sørbye Friis deltog som stedfortræder)

6. februar
Per Thomsen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)

13. marts
Camilla Meyer (Pia Paaske deltog som stedfortræder)
Ivan Lilleng (Michael Christensen deltog som stedfortræder)
 

15. maj
Kurt Munck (Lars Christensen deltog som stedfortræder)
Inger Andersen (Pia Paaske deltog som stedfortræder)
Dorte Nybjerg (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)

19. juni
Martin Hillerup

21. august

Jesper Beckmann (Steen Gunnarson deltog som stedfortræder)
Jørgen Egede Johannessen (Arne Skovbæk deltog som stedfortræder)

13. november
Nadia Bruun Thurø  (Lars Christensen deltog som stedfortræder)

11. december
Steen Petersen
Finn Hansen

Økonomiudvalget
7. maj
Dorte Nybjerg
Bente Abrahamsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

3. september
Jørgen Egede Johannessen

5. november
Jørgen Egede Johannessen

Beskæftigelsesudvalget
26. februar
Jesper Beckmann
Steen Petersen

25. juni
Kurt Munck

25. august
Jonas Kristinsson
Steen Petersen

22. september
Steen Petersen

Børne- og Familieudvalget
27. maj
Mogens Stilhoff

23. september
Steen Andersen

Erhvervs- og Kulturudvalget
20. januar
Eli Jacobi Nielsen (Bente Abrahamsen deltog som stedfortræder)

24. marts
Jesper Beckmann

24. juni
Peter Joensen

Socialudvalget
22. maj
Bente Abrahamsen

25. juni
Marianne Ørgaard (Torben Reiner Jensen deltog som stedfortræder)

Teknik- og Miljøudvalget
20. januar
Eli Jacobi Nielsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder

24. marts
Jørgen Egede Johannessen

26. maj
Knud Green

27. august
Jørgen Egede Johannessen
Eli Jacobi Nielsen (Steen Petersen deltog som stedfortræder)

26. november
Kurt Munck

Uddannelsesudvalget
27. maj
Martin Hillerup

24. juni
Marianne Ørgaard ( René Tuekær deltog som stedfortræder)

26. august
Finn Hansen (Inger Andersen deltog som stedfortræder)

23. september
Steen Petersen

Beredskabskommissionen
25. juni
Steen Gunnarson
Ivan Lilleng

9. september
René Tuekær

18. december
Kurt Munck
Christian Sødequist

Mødefravær for 2013

Byrådet
7. februar
Henrik Christensen, Knud Green, Marianne Bøyesen, Nelle Søndermand

8. april
Ivan Lilleng, Henrik Christensen

Børne- og Familieudvalget
27. februar
Steen Andersen

3. april
Steen Petersen

7. august
Mogens Stilhoff

23. oktober
Steen Gunnarson

27. november
Gitte Blume

30. september
Ingen

Erhvervs- og Kulturudvalget
14. januar
Michael Frederiksen

18. marts
Michael Frederiksen

5. august
Michael Frederiksen

21. oktober
Dorte Nybjerg

Klimaudvalget
28. november
Marianne Bøyesen, Stig Herold Nielsen

Omsorgsudvalget

6. august
Michael Frederiksen

22. oktober
Michael Frederiksen

Social- og Sundhedsudvalget
Intet fravær.

Teknik- og Miljøudvalget
18. marts
Finn Hansen, Nelle Søndermand

Uddannelsesudvalget
26. februar
Martin Hillerup

2. april
Steen Petersen

6. august
Ghita Østenby

27. august
Martin Hillerup

22. oktober
Ghita Østenby

Økonomiudvalget
24. januar
Ghita Østenby, Henrik Christensen

6. marts
Ghita Østenby

19. juni
Ghita Østenby

2. oktober
Erling Hugger Jakobsen, Ghita Østenby

4. december
Jørgen Egede Johannessen

Beskæftigelsesudvalget
27. februar
Marianne Bøyesen

7. august
Dorte Nybjerg

27. november
Marianne Bøyesen

Beredskabskommissionen
Intet fravær.

Mødefravær for 2012

Byrådet
9. februar
Ingen.

29. marts
Michael Frederiksen, Henrik Christiansen, Nelle Søndermand

25. april
Henrik Christiansen, Steen K. Gunnarson

24. maj
Henrik Christiansen

28. juni
Finn Hansen, Renè Tuekær

23. august
Erling Hugger Jakobsen, Nelle Søndermand, Michael Frederiksen

13. september
Jørgen Egede Johannessen, Martin Hillerup, Nelle Søndermand.

11. oktober
Ivan Lilleng

15. november
Ingen.

13. december
Ghita Østenby, Steen Petersen

Børne- og Familieudvalget
25. januar
Steen Andersen, Steen Petersen

7. marts
Mogens Stilhoff

12. april
Ingen.

9. maj
Steen Petersen

13. juni
Ingen.

26. juni
Ingen.

8. august
Ingen.

29. august
Ingen.

25. september
Steen Andersen, Steen Petersen

24. oktober
Ingen.

28. november
Ingen.

Erhvervs- og Kulturudvalget
23. januar
Inger Andersen

5. marts
Ingen.

29. marts
Michael Frederiksen

10. april
Ingen.

7. maj
Ingen.

11. juni
Ingen.

6. august
Ingen.

27. august
Marianne Bøyesen

17. september
Inger Andersen

29. oktober
Ivan Lilleng

26. november
Ingen.

13. december
Ingen.

Klimaudvalget
26. januar
Steen Andersen

12. marts
Steen Andersen

4. april
Ingen.

10. maj
Marianne Bøyesen

14. juni
Marianne Bøyesen

9. august
Lis Kærgård Nielsen

27. august
Nelle Søndermand, Marianne Bøyesen

24. september
Nelle Søndermand, Marianne Bøyesen

25. oktober
Ingen.

29. november
Steen Andersen

Omsorgsudvalget

24. januar
Ingen.

6. marts
Ingen.

11. april
Ivan Lilleng

8. maj
Ingen.

12. juni
Ingen.

7. august
Ingen.

25. september
Ivan Lilleng

23. oktober
Ingen.

27. november
Ivan Lilleng

Social- og Sundhedsudvalget
24. januar
Ingen.

6. marts
Ingen.

11. april
Ingen.

8. maj
Ingen.

12. juni
Ingen.

7. august
Ingen.

28. august
Ingen.

24. september
Ingen.

23. oktober
Arne Skovbæk

27. november
Ingen.

Teknik- og Miljøudvalget
23. januar
Finn Hansen

8. marts
Ingen.

10. april
Ingen.

7. maj
Ingen.

11. juni
Finn Hansen

6. august
Ingen.

14. august
Nelle Søndermand, Finn Østergaard

27. august
Finn Hansen, Nelle Søndermand

22. oktober
Renè Tuekær

26. november
Ingen.

Uddannelsesudvalget
24. januar
Steen Andersen, Steen Petersen

6. marts
Ingen.

11. april
Martin Hillerup

8. maj
Steen Petersen

7. juni
Ingen.

7. august
Ingen.

28. august
Ingen.

23. oktober
Ingen.

27. november
Ingen.

Økonomiudvalget
1. februar
Ingen.

21. marts
Ingen.

18. april
Ingen.

15. maj
Ingen.

20. juni
Ghita Østenby

28. juni
Renè Tuekær

15. august
Erling Hugger Jakobsen, Jørgen Egede Johannessen

23. august
Erling Hugger Jakobsen

5. september
Ingen.

3. oktober
Erling Hugger Jakobsen

7. november
Ingen.

5. december
Ingen.

13. december
Ghita Østenby